Nešiojamų kompiuterių su Windows pardavimai mažėja

 

ultrabooks-windows8

Preliminarūs 2012 m. IV ketvirčio duomenys, kuriuos bandė pateikti nemažai analitikų dar gruodžio mėnesio pabaigoje, rodė, kad operacinės sistemos Windows 8 įtaka naujų kompiuterių pardavimui buvo labai menka. Kaip jau tapo įprasta, verslo segmentas naująja programine platforma susidomės tik po kurio laiko, tuo tarpu paprastiems vartotojams Windows 8, ekspertų teigimu, dar netapo tuo faktoriumi, kuris galėtų smarkiai prastimuliuoti jų norą įsigyti naują kompiuterį arba bent jau pačią operacinę sistemą.

Naujienų agentūros Bloomberg, kuri remiasi analitikų iš NPD Group komentarais, teigimu, paskutiniame praėjusių metų ketvirtyje nešiojamų kompiuterių su ooperacine sistema Windows pardavimų apimtys sumažėjo 11%. Kainų segmente „iki $500“ pardavimai sumažėjo dar labiau – apie 16%.

Tokia statistika gali aiškiai rodyti, jog vartotojai nebenori pigių nešiojamų kompiuterių ir mieliau renkasi planšetinius kompiuterius (ne tik su Android platforma, kurių kainos jau seniai svyruoja ties $199 riba, tačiau brangesnius Apple iPad). Beje, įdomu ir tai, jog Apple nešiojamų kompiuterių pardavimai per minėtą laikotarpį taip pat sumažėjo – apie 6%. Tokiu būdų, galima teigti, nors Microsoft konkurentų stovyklos mažėjimas ir ne toks didelis, tačiau tendencija yra aiškiai matoma. Deja, Windows platformai persiorientuoti nėra kur, kadangi jos dalyvavimas mobilių įrenginių segmente yra itin kuklus.


Kosmetika internetu pigiau Viskas apie keleivinį transportą Ekologiška mineralinė kosmetika