Intel: po kelerių metų kompiuterių valdymas balsu taps norma

 

Šią savaitę kompanija Intel nustebino vartotojus ir netgi savo partnerius pareiškimu, jog ultrabookams su Haswell procesoriais sensoriniai ekranai bus privalomi, kadangi tik taip bus galima gauti procesorių giganto palaiminimą. Jei kompiuteris neturi sensorinės sąsajos, tai gauti ultrabooko titulo nebus galima. O tai, gamintojo teigimu, gali reikšti tam tikros potencialios pirkėjų dalies praradimą.

Intel ultrabooko su sensoriniu ekranu prototipas (The Verge nuotrauka)

Beje, su puslapio Engadget žurnalistais kalbėję Intel atstovai paaiškino, kodėl sensorinio ekrano buvimas tapo svarbiu reikalavimu naujos kartos ultrabookams su Haswell procesoriais. visų pirma, Intel atliko tyrimą, kurio metu Windows 8 vartotojai 80% atvejų išsirinkdavo sensorinę sąsają, o ne pelę ir lietimui jautrų laukelį. Be to, privalomas sensorinis ekranas supaprastina vartotojui pasirinkimo užduotį: „ultrabook“ tipo nešiojamas kompiuteris pirkėjui garantuoja tokio tipo sąsają.

Tas pats šaltinis paaiškina, jog Intel laiko balso komandas kompiuteriuose daug perspektyvesne kryptimi, nei sensorinė sąsaja. Procesorių gamintojo atstovų žodžiais, sensorinė įvestis – tai tarpinis evoliucijos etapas, jis nėra toks natūralus, kaip balso komandos. Žmonės pripratę bendrauti, pasinaudodami balsu, o ne prisilietimais. Tiesiog dabar kompiuteriai gali pasigirti tuo išsivystymo ir produktyvumo lygiu, kuris leistų suprasti žmogų balsu.

Po trijų – penkerių metų valdymas balsu bus labai populiarus, daug populiaresnis, nei sensorinė sąsaja, o perspektyvoje ir apskritai gali padaryti klaviatūrą nereikalinga. Kompiuteriai taip pat išmoks reaguoti į vartotojo veido išraišką ir sekti jo žvilgsnį. Atitinkami projektai tarp Intel sienų jau vykdomi, tam pasitelkti ir partneriai. Taigi dabar belieka ramiai pasėdėti ir sulaukti tos dienos, kai pabendrauti galėsime ne tik su žmonėmis ar naminiais gyvūnais, bet ir su kompiuteriais.


Kosmetika internetu pigiau Viskas apie keleivinį transportą Ekologiška mineralinė kosmetika